Sohbet ve Makaleler

Kadın Erkek Eşitliği 2

Kendini âlim zannedenlerin birçoğu kafasına göre konuşuyor. Bu din kafaya göre değil Kur’an’a ve sünnete göredir.

Kadın ve erkeğin eşit olduğunu söyleyenler kaç ayeti kerimeyi inkâr ettiklerini biliyorlar mı? Yüce Rabbimiz ( C.C.) Sure-i Bakara Ayet 85 “ Siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz. Sizden öyle davrananların cezası dünya hayatında ancak rüsvalık, kıyamet gününde ise en şiddetli azaba uğratılmaktır.” buyuruyor.

Sakarya da İmam Maturidi kuddise sirruhu ile ilgili toplantıda konuşan bir kadın doçent “kadın erkek eşittir üstünlük takvadadır” diyor. Ve İmamı Maturidi hazretlerini de buna alet ediyor. Doçent olmuş ama Kur’an-ı Kerim’den haberi yok. Ayet inkâr ettiği için tövbe yapması lazım. Yoksa iman gider. Bu sözleri kabul edenlerin de imanı tehlikeye girer. İnkâr edilen ayetler: Sure-i Nisa Ayet 34. Mealen “Allah ( C.C.) insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur yani amiridir.” bu ayeti Celile’yi sonuna kadar okuyun.

İkinci Ayet; Sure-i Bakara 228. “Erkekler için kadınlar üzerine dereceler vardır.” Bu Ayeti Celileler erkekler kadınların amiri olduğunu gösteriyor. Tabi ki amir olmak zalim olmak değildir. Astığı astık kestiği kestik değildir. Kadının beyine, çocuklarına hizmeti ibadettir. Erkeğinde hanımına, çocuklarına bakması ibadettir sevaptır. Erkek eve girerken, evden çıkarken selam verecektir. Hanımı ise onu güler yüzle karşılayacak ve selametleyecektir. Böylece ev huzur dolacaktır.

Bu evlilik hayatı din, iman, ahlak üzere devam edecek ve böylece bu hayat cenneti alaya taşınacaktır. Hedef bu olacaktır. Başka türlü eşitlik vermek suretiyle kavga durumunda erkeği evden uzaklaştırmakla huzur elde edilemez. Bu uygulama ile yüzlerce aile katliamı yaşanmıştır. Ve yaşanmaya devam ediyor. Ey Allah’ın kulları Rabbimizi dinleyelim. Alemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz (S.A.V)’i dinleyelim. Müçtehit imamlarımızı dinleyelim. Huzur bundadır. Kurtuluş bundadır. Kurtuluş, bu eğitimi vermektedir. Kadın erkek eşitliğini iddia etmek hılkıyata ters bir ifadedir. Kur’an’a ve sünnete ters ifadelerden Allah’u Teâlâ’ya sığınalım.

Selam ve dua ile…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu